بازار دارایی فکری فرابورس ایران

5
9
0
روز
0
0
ساعت
3
6
دقیقه
0
0
ثانیه

sponsering

tarhha

park

fan bazar

boomerang

 iitm-logo

برگزاری فستیوال‌ها راه‌حلی برای توسعه تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه است


رویدادهای عرضه نوآوری و فستیوال‌ها راه‌حل توسعه معاملات و تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه در بازار دارایی فكری است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری ،علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد : فستیوال‌های عرضه نوآوری در حوزه‌های تخصصی و ارائه نوآوری‌های هر حوزه به سرمایه‌گذاران و صنعتگران همان حوزه تخصصی از جمله راه‌حل‌هایی است كه برای توسعه معاملات در بازار دارایی فكری در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: بازار دارایی فكری در سال 93 و با هدف كمك به تجاری‌سازی دارایی‌های فكری ثبت‌شده راه اندازی شد و گواهینامه‌های ثبت اختراع (طرح‌های نوآورانه)، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری و رشد رقابت‌پذیری بنگاه‌های صنعتی با توسعه پورتفوی نوآوری خود از منابع نوآوری خارج از بنگاه بودند .
دلیری افزود: بعد از شروع به كار بازار و با گذشت زمان و افزایش تعداد اختراعات قابل عرضه در تابلوی عرضه بازار دارایی فكری كه تا كنون به بیش از 170 اختراع رسیده‌ است، ظرفیت خوبی برای عرضه و بهرهبرداری از این نوآوری‌ها فراهم آمده بود که سبب شد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با استفاده از ظرفیت اجرایی مركز فن‌بازار ملی ایران درصدد كمك به توسعه تعاملات بازار از طریق بازاریابی اختراعات برآید.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی بیان کرد : بدین‌ترتیب مركز فن‌بازار ملی ایران با حمایت معاونت علمی و با استفاده از ظرفیت كارگزاران خصوصی تبادل فناوری، برگزاری رویدادهای تخصصی عرضه نوآوری با عنوان فستیوال‌های نوآوری را در دستور كار خود قرار داد.
وی همچنین گفت : در این فستیوال‌ها كه هر بار در یك حوزه تخصصی و كاربردی برگزار می‌شود، طرح‌های نوآورانه در آن حوزه فراخوان شده و بعد از ارزیابی، طرح‌های منتخب به صورت ارائه حضوری و باقی طرح‌ها به صورت ارائه در كتابچه نوآوری برای مخاطبین ارائه می‌شود. مخاطبین در این رویدادها سرمایه‌گذاران، صنعتگران و تولیدكنندگان آن حوزه تخصصی می‌باشند كه علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری روی طرح‌های نوآورانه هستند .
دلیری درباره بررسی وضعیت این فستیوال ها اظهار کرد : با برگزاری فستیوال‌های تخصصی در حوزه نوآوری‌های صنعت لوازم خانگی، تجهیزات پزشكی و صنعت مواد غذایی، 6 مورد معامله به ارزش حدود 55 میلیارد ریال در بازار صورت پذیرفت و 3 مورد معامله دیگر نیز در حال نهایی شدن است. همچنین مذاكرات بسیاری نیز بین مخترعین و سرمایهگذاران در حال انجام است .
وی افزود: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیك و پلیمر نیز دهه اول اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد و با توجه به سوابق فستیوال‌ها امید است این فستیوال نیز نتایج خوبی در حوزه تجاری‌سازی اختراعات این حوزه به دنبال داشته باشد.

poster arayeshi 3 icon

poster rang2 icon

festival varzeshi icon3

polymer2 ico

sinapress

bazar sanaye ghazaei

bazardarayee park  
   

دریافت اخبار فستیوال از طریق پیامک و ایمیل

 1. شماره تلفن همراه(*)
  لطفاً شماره تلفن همراه را وارد نمائید.
 2. نشانی پست الکترونیکی(*)
  ایمیل وارد شده معتبر نمیباشد.
 3. نام و نام خانوادگی(*)
  لطفاً نام را وارد نمائید.
 4. کد امنیتی:(*)
  کد امنیتی:
  کد وارد شده معتبر نمیباشد. لطفاً مجدداً تلاش نمائید.

telegram membership

      park  bazardarayee  Sazman Sabt bonyad nokhbegan Sandogh Tose fanavari Novin anjoman pelastic  APCHEN Farsi polymer petro rangOpooshesh lastic logo