بازار دارایی فکری فرابورس ایران

3
4
0
روز
0
0
ساعت
4
3
دقیقه
4
3
ثانیه

sponsering

tarhha

park

fan bazar

boomerang

 iitm-logo

برگزاری فستیوال‌ها راه‌حلی برای توسعه تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه است


رویدادهای عرضه نوآوری و فستیوال‌ها راه‌حل توسعه معاملات و تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه در بازار دارایی فكری است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری ،علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد : فستیوال‌های عرضه نوآوری در حوزه‌های تخصصی و ارائه نوآوری‌های هر حوزه به سرمایه‌گذاران و صنعتگران همان حوزه تخصصی از جمله راه‌حل‌هایی است كه برای توسعه معاملات در بازار دارایی فكری در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: بازار دارایی فكری در سال 93 و با هدف كمك به تجاری‌سازی دارایی‌های فكری ثبت‌شده راه اندازی شد و گواهینامه‌های ثبت اختراع (طرح‌های نوآورانه)، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری و رشد رقابت‌پذیری بنگاه‌های صنعتی با توسعه پورتفوی نوآوری خود از منابع نوآوری خارج از بنگاه بودند .
دلیری افزود: بعد از شروع به كار بازار و با گذشت زمان و افزایش تعداد اختراعات قابل عرضه در تابلوی عرضه بازار دارایی فكری كه تا كنون به بیش از 170 اختراع رسیده‌ است، ظرفیت خوبی برای عرضه و بهرهبرداری از این نوآوری‌ها فراهم آمده بود که سبب شد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با استفاده از ظرفیت اجرایی مركز فن‌بازار ملی ایران درصدد كمك به توسعه تعاملات بازار از طریق بازاریابی اختراعات برآید.
معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی بیان کرد : بدین‌ترتیب مركز فن‌بازار ملی ایران با حمایت معاونت علمی و با استفاده از ظرفیت كارگزاران خصوصی تبادل فناوری، برگزاری رویدادهای تخصصی عرضه نوآوری با عنوان فستیوال‌های نوآوری را در دستور كار خود قرار داد.
وی همچنین گفت : در این فستیوال‌ها كه هر بار در یك حوزه تخصصی و كاربردی برگزار می‌شود، طرح‌های نوآورانه در آن حوزه فراخوان شده و بعد از ارزیابی، طرح‌های منتخب به صورت ارائه حضوری و باقی طرح‌ها به صورت ارائه در كتابچه نوآوری برای مخاطبین ارائه می‌شود. مخاطبین در این رویدادها سرمایه‌گذاران، صنعتگران و تولیدكنندگان آن حوزه تخصصی می‌باشند كه علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری روی طرح‌های نوآورانه هستند .
دلیری درباره بررسی وضعیت این فستیوال ها اظهار کرد : با برگزاری فستیوال‌های تخصصی در حوزه نوآوری‌های صنعت لوازم خانگی، تجهیزات پزشكی و صنعت مواد غذایی، 6 مورد معامله به ارزش حدود 55 میلیارد ریال در بازار صورت پذیرفت و 3 مورد معامله دیگر نیز در حال نهایی شدن است. همچنین مذاكرات بسیاری نیز بین مخترعین و سرمایهگذاران در حال انجام است .
وی افزود: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیك و پلیمر نیز دهه اول اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد و با توجه به سوابق فستیوال‌ها امید است این فستیوال نیز نتایج خوبی در حوزه تجاری‌سازی اختراعات این حوزه به دنبال داشته باشد.

arayeshi icon1

poster rang2 icon

festival varzeshi icon3

polymer2 ico

sinapress

bazar sanaye ghazaei

bazardarayee park  
   

دریافت اخبار فستیوال از طریق پیامک و ایمیل

 1. شماره تلفن همراه(*)
  لطفاً شماره تلفن همراه را وارد نمائید.
 2. نشانی پست الکترونیکی(*)
  ایمیل وارد شده معتبر نمیباشد.
 3. نام و نام خانوادگی(*)
  لطفاً نام را وارد نمائید.
 4. کد امنیتی:(*)
  کد امنیتی:
  کد وارد شده معتبر نمیباشد. لطفاً مجدداً تلاش نمائید.

telegram membership

      park  bazardarayee  Sazman Sabt bonyad nokhbegan Sandogh Tose fanavari Novin anjoman pelastic  APCHEN Farsi polymer petro rangOpooshesh lastic logo
طراحی سایتطراحی وب سایتسئوسئو سایتبهینه سازی سایتوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیل دادگستریوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریبهترین وکیلوکالتوکیل دادگستری