بازار دارایی فکری فرابورس ایران

6
5
1
روز
2
1
ساعت
3
2
دقیقه
1
0
ثانیه

sponsering

tarhha

park

fan bazar

boomerang

 iitm-logo

هفت نوآوری کاربردی در فستیوال تخصصی صنعت لوازم خانگی معرفی شدند

یک مدرس مدیریت فناوری و مالکیت فکری در گفت‌و‌گو با ایسنا:
هفت نوآوری کاربردی در فستیوال تخصصی صنعت لوازم خانگی معرفی شدند

 با برگزاری فستیوال تخصصی نوآوری‌های صنعت لوازم ‌خانگی زمینه تعامل میان نوآوران و صاحبان صنعت و سرمایه فراهم می‌شود.


دکتر سیدکامران باقری از مشاوران حوزه صنعت و مدرس مدیریت فناوری و مالکیت فکری در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری ایسنا با بیان این که نقش واسطه های تبادل فناوری، تاکنون آن گونه که بایددر کشور ما مورد توجه قرار نگرفته است اظهار داشت: شرکت بومرنگ برای اولین بار به عنوان یک واسطه فناوری از بخش خصوصی در این فرایند همراه شده است.


وی، هدف از برگزاری فستیوال تخصصی نوآوری‌های صنعت لوازم ‌خانگی را تجاری‌سازی اختراعات در حوزه لوازم‌ خانگی عنوان کرد و افزود: برگزاری فستیوال نوآوری‌های صنایع لوازم خانگی اتفاق تازه‌ای در حوزه اختراعات و نوآوری‌ها بوده است.


وی اظهار داشت: نمایشگاه‌های نوآوری و اختراعات فضای فردی دارد به این صورت که افراد بنا بر علائق شخصی به سمت نوآوری و ثبت اختراع و ساخت نمونه اولیه می‌روند و با تلاش زیاد دستاورد خود را به بخش صنعت عرضه می‌کنند و این در حالی است که در بسیاری از کشورها اختراعات از سوی شرکت‌ها و صنایع بزرگ به ثبت می‌رسند؛ از این رو زمینه مساعدتری برای کاربردی شدن دستاوردهای تحقیقاتی وجود دارد.


این دانش‌آموخته مدیریت فناوری و حقوق مالکیت فکری با بیان این که در ایران 90 درصد از مخترعان با صنایع ارتباطی ندارند، خاطر نشان کرد: این امر سبب شده است که مخترعان و صنایع هر کدام مسیر جدگانه‌ای را طی کنند و در بسیاری از موارد این دو از پتانسیل‌های طرف مقابل بی‌اطلاع بودند.


وی برگزاری فستیوال تخصصی نوآوری‌های صنعت لوازم ‌خانگی را زمینه‌ای برای ارتباط میان مخترعان و نوآوران با بخش‌های صنعتی دانست و گفت: در این فستیوال نوآوران در کنار صاحبان صنایع قرار گرفتند و توانستند توانمندی‌های خود را عرضه کنند.


باقری حضور پر رنگ شرکت‌های خدماتی حوزه فناوری در این فستیوال را از مزیت‌های دیگر آن نام برد و اضافه کرد: : اختراعات عرضه شده در فستیوال تخصصی اختراعات حوزه لوازم خانگی پس از طی فرآیند پذیرش، اصالت‌سنجی و ارزیابی فنی انتخاب و از سوی صاحبان ایده به صورت حضوری برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان معرفی می‌شوند که این امر زمینه تعامل بین هر دو طرف را فراهم می‌کند.


به گفته وی از میان اختراعات عرضه شده، هفت نوآوری کاربردی در حوزه صنعت لوازم ‌خانگی در این فستیوال معرفی می‌شود.

FestivalCeramicRight poster rang2 icon

festival varzeshi icon3

polymer2 ico

sinapress

bazar sanaye ghazaei

bazardarayee park  
   

دریافت اخبار فستیوال از طریق پیامک و ایمیل

 1. شماره تلفن همراه(*)
  لطفاً شماره تلفن همراه را وارد نمائید.
 2. نشانی پست الکترونیکی(*)
  ایمیل وارد شده معتبر نمیباشد.
 3. نام و نام خانوادگی(*)
  لطفاً نام را وارد نمائید.
 4. کد امنیتی:(*)
  کد امنیتی:
  کد وارد شده معتبر نمیباشد. لطفاً مجدداً تلاش نمائید.

telegram membership

      park  bazardarayee  Sazman Sabt bonyad nokhbegan Sandogh Tose fanavari Novin anjoman pelastic  APCHEN Farsi polymer petro rangOpooshesh lastic logo