بازار دارایی فکری فرابورس ایران

6
5
1
روز
2
0
ساعت
4
2
دقیقه
4
5
ثانیه

sponsering

tarhha

park

fan bazar

boomerang

 iitm-logo

ارائه 7 ایده نوآورانه در فستیوال نوآوری های صنعت لوازم خانگی

تهران- ایرنا- هفت ایده نوآورانه در حوزه صنایع لوازم خانگی در نخستین فستیوال نوآوری تخصصی در صنعت لوازم خانگی در نمایشگاه بین المللی تهران ارائه شد.
 
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، در این فستیوال که امروز دوشنبه با حضور علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیر هامونی مدیر عامل شرکت فرابورس ایران، اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران برگزار شد، هفت مبتکر و مخترع در حوزه لوازم خانگی در مدت زمان محدود به بیان خلاصه ای از ایده های خود جهت جذب سرمایه گذار پرداختند.
سیستم بخارپز قابل نصب روی انواع اجاق گاز، دستگاه ظرفشویی با سیستم air jet ، یخچال فریزر خانگی و صحرایی، کنترل الکترونیکی شیرهای گاز به صورت پیوسته (اجاق گاز هوشمند)، یخچال فریزر تبادل حرارتی، بخاری کم مصرف چند منظوره و دستگاه سبزی خردکن با مکانیسم تخلیه، هفت ایده و محصول نوآورانه ارائه شده در این فستیوال هستند.
در این فستیوال، اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران افزود: در فراخوان ارائه شده برای برگزاری این فستیوال، 100 ایده ارائه شد که از میان آنها 30 ایده انتخاب و امروز 7 ایده نوآورانه با حضور 20 مجموعه سرمایه گذار ارائه شده است.
وی گفت: در اسفندماه سال گذشته اولین فستیوال نوآوری بازار دارایی فکری که به صورت عمومی برگزار شد که در آن 8 ایده نوآورانه در حضور سرمایه گذاران معرفی شد.
قنبرپور افزود: خوشبختانه 2 ایده از 8 ایده ارائه شده در اولین فستیوال دارایی فکری موفق به جذب سرمایه گذار شده است.
از سوی دیگر، دبیر کل و رئیس ستاد برنامه ریزی و اجرایی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به این که فارغ التحصیلان دانشگاهی با تئوری میاحث آشنا هستند، گفت: گذراندن واحدهای عملی از سوی فارغ التحصیلان، استفاده از نظرات علمی دانشگاه و ورود آن به صنعت کشور را به همراه خواهد داشت.
حبیب الله انصاری روز دوشنبه در فستیوال نوآوری های صنعت لوازم خانگی بازار دارایی فکری در نمایشگاه بین المللی تهران افزود: متاسفانه حلقه مفقوده ای در ارتباط صنعت و دانشگاه در کشور وجود دارد، هیچگونه ارتباطی بین صنعت و دانشگاه کشور وجود ندارد، صنعت کشور راه خود را رفته و دانشگاه نیز راه خود را رفته است.
انصاری اظهارکرد: ما در کشور فارغ التحصیلان خوبی در رشته های صنعتی مانند متالوژی داریم اما با تئوری آشنا هستند و فارغ التحصیلان ما کمتر در محیط های صنعتی حضور داشته و کار عملی انجام داده اند، حضور دانشجویان در محیط های صنعتی و گذراندن واحدهای عملی، استفاده از نظرات علمی دانشگاه و ورود آن به صنعت کشور را به همراه دارد.
وی گفت: باید برای صنعت لوازم خانگی برنامه ریزی کلان در جهت تحقیق و توسعه داشته باشیم، باید دو شاخص مهم کیفیت و قیمت را زمینه اصلی حرکتمان در صنعت و بازار قرار دهیم و در راهبرد بقاء صنعت لوازم خانگی، بر ضرورت تامین و گسترش پیوند میان تولید کننده و مصرف کننده در بازار تمرکز داشته باشیم، این دو مقوله نسبت به هم، هم افزایی دارند .
انصاری ادامه داد: باید در خصوص لوازم خانگی در کشور تحقیقات انجام دهیم، باید بحث های تکنولوژی و نوآوری را مطرح کنیم و در کنار آن بهینه مصرف کردن و راندمان را نیز مورد توجه قرار دهیم، آن وقت می توانیم ببینیم که صنعت لوازم خانگی ایران در کجا قرار گرفته است.
وی گفت: تقویت زیرساخت ها و سرمایه گذاری در تحقیق و پژوهش، کمک به جذب سرمایه به منظور ارتقاء دانش نیروی انسانی با استفاده از صنایع برتر دنیا ، ایجاد و توسعه فضای کارآمد برای انجام کارهای تحقیقاتی، ایجاد فضای امن برای رشد کار تحقیقاتی و علمی، اصلاح آموزش های فنی و کاربردی، حمایت از حقوق تولید کنندگان، تقویت موسسات پژوهشی و دانش بنیان، اشاعه و ترویج اصول و مبانی فرهنگ صنعتی، حرکت در مسیر روش های نوین و داشتن استاندارد کالا از مواردی است، توسعه صنعت کشور و به ویژه صنعت لوازم خانگی به آن نیاز دارد.
وی یادآور شد: خوشبختانه در صنعت لوازم خانگی بیش از صنایع دیگر با مقوله فرهنگ صنعتی آشنا هستند، مبتکران و مخترعان در وارد کردن هر ابتکاری به چرخه بازار باید فرهنگ مردم جامعه و نیز رقبای خود را در نظرگیرند، باید در ارایه نوآوری ملی نگاه کنیم و ملی نیز فکر نماییم اما نمی توانیم چشم را بر روی دنیا ببندیم .
وی یادآور شد: بحث اختراع و ابتکار باید در صنعت لوازم خانگی کشور فرم گیرد، مبتکران کشور باید با دانش و تحقیق از بازار و تحقیق از کالاهای خارجی، مسایل فرهنگی جامعه، همفکری با صنعتگران، نسبت به ایده پردازی اقدام کنند، همچنین لازم است ایده پردازی با یک دید جامع صورت گیرد تا منجر به توسعه نوآوری و توسعه بازار شود.
فستیوال نوآوری های بازار دارایی فکری برای دومین بار برگزار می شود، اولین بار به صورت عمومی در اسفند 93 همزمان با جشنواره علم تا عمل با ارایه هشت نوآوری برگزار شد.
این رویداد فرصتی است که در آن نوآور ابعاد فنی و شرایط بازار کالای خود را در حضور سرمایه گذاران برای جذب سرمایه ارائه می کند.

FestivalCeramicRight poster rang2 icon

festival varzeshi icon3

polymer2 ico

sinapress

bazar sanaye ghazaei

bazardarayee park  
   

دریافت اخبار فستیوال از طریق پیامک و ایمیل

 1. شماره تلفن همراه(*)
  لطفاً شماره تلفن همراه را وارد نمائید.
 2. نشانی پست الکترونیکی(*)
  ایمیل وارد شده معتبر نمیباشد.
 3. نام و نام خانوادگی(*)
  لطفاً نام را وارد نمائید.
 4. کد امنیتی:(*)
  کد امنیتی:
  کد وارد شده معتبر نمیباشد. لطفاً مجدداً تلاش نمائید.

telegram membership

      park  bazardarayee  Sazman Sabt bonyad nokhbegan Sandogh Tose fanavari Novin anjoman pelastic  APCHEN Farsi polymer petro rangOpooshesh lastic logo