بازار دارایی فکری فرابورس ایران

6
5
1
روز
2
0
ساعت
2
8
دقیقه
2
9
ثانیه

sponsering

tarhha

park

fan bazar

boomerang

 iitm-logo

رشد ایران در شاخص اقتصاد دانش‌بنیان طی 12 سال تنها یک پله بوده است

معاون توسعه مدیریت معاونت علمی ریاست‌جمهوری:
رشد ایران در شاخص اقتصاد دانش‌بنیان طی 12 سال تنها یک پله بوده است
 سرویس: علمي و فناوري - علم و فناوري ايران

 فستیوال تخصصی نوآوری‌های صنعت لوازم‌خانگی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای تجاری‌سازی اختراعات بازار دارایی فکری و سایر اختراعات حوزه لوازم‌خانگی از امروز در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.


به گزارش خبرنگار فناوری ایسنا، علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم آغاز به کار این فستیوال به رتبه پانزدهم ایران در تولید علم جهان اشاره کرد و در عین حال، رتبه 120 دنیا در حوزه نوآوری را با آن رتبه تولید علم مایه تاسف خواند.


وی گفت: رشد علمی ایران سریع است؛ اما متاسفانه در حوزه نوآوری ضعیف عمل کرده‌ایم.

دلیری با بیان این که ما نتوانسته‌ایم علم را به فناوری تبدیل کنیم افزود: مقایسه وضعیت ایران در شاخص اقتصاد دانش‌بنیان طی سال 2000 تا 2012 نشان می‌دهد رتبه ایران از 95 در آن سالها، به 94 رسیده و طی این سال‌ها فقط یک پله ارتقا یافته‌ایم؛ در صورتی که طی همین مدت، کشورهای منطقه و کشورهایی که در تولید علم با ما فاصله دارند، در زمینه فناوری رشد خوبی داشته‌اند.


به گفته معاون توسعه مدیریت معاونت علمی ریاست‌جمهوری، عربستان در سال 2000 ، رتبه 76 در حوزه فناوری را داشته که در سال 2012 با 26 پله ترقی به جایگاه پنجاهم رسیده است.


وی این ضعف آشکار در حوزه فناوری را که پس از تولید علم در کشور ما صورت می‌گیرد تا حدودی متاثر از عدم ارتباط کافی بین دانشگاه‌ها به عنوان تولید کننده علم و بخش صنعت دانست؛ به طوریکه به گفته وی، نه صنعت دانشگاه را قبول دارد و نه دانشگاه، صنعت را .


دلیری کشورهایی همچون فنلاند و سوئد که در تولید علم از ما عقب‌تر هستند را نیز به لحاظ فناوری پیشگامتر از ایران معرفی کرد و گفت: این درحالیست که ایران در زیرشاخه های فناوری از جایگاه خوبی برخوردار است به طوری که در منابع انسانی رتبه 46 دنیا را دارد و در تعداد فارغ التحصیلان رشته فنی، رتبه دوم دنیا را به خود اختصاص داده است.


وی در این مراسم همچنین از عرضه بیش از 79 طرح نوآورانه در تابلوی فرابورس ایران و معامله تعدادی از آنها خبر داد.


به گفته وی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای اجرایی کردن فعالیت بازار دارایی فکری نیز، اقدام به ارائه تسهیلات با سود کم تا سقف 5 میلیارد ریال برای 80 درصد طرح می‌کند و تاکنون به دو طرح نوآورانه در فستیوال بازار دارایی فکری ارائه شده است.


وی خاطرنشان کرد: در فستیوال تخصصی نوآوری‌های صنعت لوازم‌خانگی، از بین 27 اختراع وارد شده به بازار با بررسی اصالت اولیه و سایر موضوعات ازجمله داشتن نمونه محصول، هفت نوآوری کاربردی حوزه صنعت لوازم‌خانگی در راستای نیل به اهداف اقتصاد دانش‌بنیان در این فستیوال معرفی می‌شوند.


معاون توسعه مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: این هفت نوآوری و اختراع منتخب با نگارش طرح کسب‌وکار و مسائل مرتبط با بازار و گذراندن فیلترهای بسیار اجازه ورود به بازار را پیدا کرده و دراین فستیوال معرفی می‌شوند.


دلیری با بیان این که برای صنایع مرتبط پکیج نیازهای فناورانه آن‌ها و دعوت‌نامه برای حضور در این فستیوال تخصصی ارسال‌شده است، خاطرنشان کرد: مخترعان با گذراندن مراحل مختلف، نحوه ارائه کردن و مواردی ازاین قبیل اجازه ورود برای سخنرانی را به‌ دست آورده‌اند و در حضور صنعت‌گران فعال به ارائه موشکافانه اختراع خود می‌پردازند.


دلیری در ادامه گفت: کتابچه‌ای از لیست اختراعات بازار، طرح‌های مرتبط با حوزه لوازم‌خانگی و تمام اختراعات مرتبط به صاحبان صنایع نیز ارائه می‌شود.


وی به اعطای تسهیلات به خریداران محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و ادامه داد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای حمایت از تولیدات دانش‌بنیان تسهیلاتی را به خریداران اختراعات و نوآوری‌های شرکت‌های دانش‌بنیان اعطا می‌کند.


دلیری همچنین تأکید کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد دارد تا با حمایت از این فستیوال تخصصی بازار دارایی فکری با همکاری پارک فناوری پردیس و شرکت فرا بورس گامی در جهت تحقق اهداف اقتصاد دانش‌بنیان بردارد.


معاون توسعه مدیریت معاونت علمی ریاست‌جمهوری یادآور شد: این فستیوال همزمان با نمایشگاه خانه مدرن برگزار می‌شود و فرصتی بسیار مناسب برای صاحبان این صنعت خواهد بود که علاوه بر بازدید از نمایشگاه در اختراعات بازار نیز فرصت سرمایه‌گذاری پیدا کنند.

FestivalCeramicRight poster rang2 icon

festival varzeshi icon3

polymer2 ico

sinapress

bazar sanaye ghazaei

bazardarayee park  
   

دریافت اخبار فستیوال از طریق پیامک و ایمیل

 1. شماره تلفن همراه(*)
  لطفاً شماره تلفن همراه را وارد نمائید.
 2. نشانی پست الکترونیکی(*)
  ایمیل وارد شده معتبر نمیباشد.
 3. نام و نام خانوادگی(*)
  لطفاً نام را وارد نمائید.
 4. کد امنیتی:(*)
  کد امنیتی:
  کد وارد شده معتبر نمیباشد. لطفاً مجدداً تلاش نمائید.

telegram membership

      park  bazardarayee  Sazman Sabt bonyad nokhbegan Sandogh Tose fanavari Novin anjoman pelastic  APCHEN Farsi polymer petro rangOpooshesh lastic logo